Özel Hava Ambulans

DSCN0044    Teknolojinin gelişmesi hayatımızdaki birçok şeyi de geliştirmeyi başardı. Özellikle sağlık sektörü bundan çok fazla etkilendi. Eskiden hastaneye gitmek istediğimizde kara yolunu kullanırdık. Ancak hava şartlarının elverişsiz olduğu ya da yolların kapalı olduğu zamanlarda ise kara yolu ile hastaneye ulaşmak imkânsızdı. Günümüzde ise artık bu gibi sorunlar yaşanmıyor. Çünkü Özel hava ambulans sayesinde hasta nerede olursa olsun gerekli olan ulaşım araçları kullanılarak hasta bulunduğu yerden alınmakta ve hastaneye ulaştırılmaktadır.

Özel hava ambulans hizmeti ile size birçok farklı araç sunuluyor. Bu araçlar içerisinde helikopter ambulanslar, uçak ambulanslar ve kara yolu ile ilerleyen ambulanslar yer almaktadır. Bu ambulanslar o anki şartlara ve duruma göre çeşitlilik gösterebiliyor. Eğer kaldığınız yere kara yolu ile ulaşım mümkün değilse o zaman helikopter ambulans ile hasta bulunduğu yerden alınmakta ve en yakın hastaneye götürülmektedir. Uçak ambulans ise özellikle uzak yerlerdeki hastanelere gitmek için kullanılmaktadır. Uçak ambulans ile sadece ülke içinde değil aynı zamanda ülke dışındaki hastanelere de hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Özel hava ambulans hizmete girmeden önce gerekli tüm kontrollerden geçmektedir. Özellikle gerekli ekipmanların ambulanslarda bulunup bulunmadığı kontrol edilmektedir. Daha sonrasında ise ambulansların gerekli olan bakım ve onarımları yapılmaktadır. Bundan sonrasında ise onay belgeleri verilmekte ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanarak hizmete girmektedir.

Özel hava ambulans sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için gerekli olan tüm sağlık ekiplerini bulundurmaktadır. Ambulans helikopterlerde bir tane doktor ve bir tanede sağlık memuru hazır olarak bekletilmektedir. Bu sayede de acil bir durumda hastalara anında müdahalede bulunulmakta ve bunun sonucunda da hastaların rahatsızlıkları düzeltilmektedir. Ayrıca hastanın ameliyata hazırlıkları da tüm aşamaları ile yapılmaktadır.